Untitled 1

RESULTS BELOW

16 yard event winners          
             
Last Name First Name SH NO Age  ScoreTotal Reverse Medals
Grade 5            
             
 Female Grade 6-8            
RYDL JADEN FT501 12 43 6 SILVER
HOODJER KIENZLE FT501 13 43 10 GOLD
HILL BAILEY FT501 14 35   BRONZE
             
Female Grade 9-12            
MOORE JALISSA FT502 16 32   GOLD
RYDL JORDAN FT502 15 45   SILVER
             
Female 18-21            
SCOTT TAYLOR FT503 18 44   GOLD
             
             
Male Grade 5            
WOHLFORD JOSHUA MT500 10 27   GOLD
EGGERT CAMDEN MT500 9 26   SILVER
             
Male Grade 6-8            
GRUMMIT WYATT MT501 14 50   GOLD
BENNING LANE MT501 14 48 25,5 BRONZE
STUBBE CARTER MT501 14 48 25,13 SILVER
HOBSEN CARTER MT501 14 46    
EGGERT CASON MT501 13 44    
BERKA JAMESON MT501   39    
SMITH DEVIN MT501 13 38    
RISSE LANDON MT501 14 37    
WOHLFORD JACKSON MT501 13 31    
             
Male Grade 9-12            
THYER ANDREW MT502 15 49 9 GOLD
CUMMINGS CARSON MT502 15 49 0 BRONZE
MAAKESTAD JAKE MT502 17 49 7 SILVER
NELSON AUSTIN MT502 16 47    
BANGS ALEX MT502 16 46    
MAAKESTAD JAMES MT502 17 44    
BROCK SEBASTIAN MT502 15 42    
FINCH RYAN MT502 15 42    
FREDERICH JAKE MT502 16 38    
             
Male 18-21            
NEELY REX MT503 18 50   GOLD
             
Male 22-54            
MILLER LOGAN MT504 0 46   GOLD
EGGERT CHRIS MT504 46 44   SILVER
HILL BRIAN MT504 44 43   BRONZE
BERKA BEN MT504 42 42    
FREDRICH JASON MT504 44 40    
RYDL JEREMY MT504 47 40    
NELSON DOUG MT504 50 33    
             
Male 55-64            
ANDERSON DAVID MT506 60 42   GOLD
LIKWEG BRAD MT506 58 39   SILVER
             
Male 65-70            
SMITH JIM VT507 66 29   GOLD
             
Veteran 65-70            
Sr Veteran 71+            
Handicap  event winners        
             
Female Grade 5            
             
 Female Grade 6-8            
RYDL JADEN FT511 12 43 GOLD  
             
Female Grade 9-12            
RYDL JORDAN FT512 15 45 GOLD  
MOORE JALISSA FT512 16 33 SILVER  
             
Female 18-21            
SCOTT TAYLOR FT513 18 41 GOLD  
             
Male Grade 5            
EGGERT CAMDEN MT500 9 20 GOLD  
             
Male Grade 6-8            
BENNING LANE MT511 14 50 GOLD  
GRUMMIT WYATT MT511 14 44 SILVER  
HOBSON CARTER MT511 14 41 BRONZE  
RISSE LANDON MT511 14 39    
WOHLFORD JACKSON MT511 13 31    
             
Male Grade 9-12            
MAAKESTAD JAKE MT512 17 49 GOLD  
THYER ANDREW MT512 15 48 SILVER  
CUMMINGS CARSON MT512 15 47 BRONZE  
MAAKESTAD JAMES MT512 17 41    
BROCK SEBASTIAN MT512 15 40    
             
Male 18-21            
NEELY REX MT513 18 46 GOLD  
             
Male 22-54            
MILLER LOGAN MT514 0 40 GOLD  
             
Male 55-64            
LIEKWEG BRAD MT516 58 35 GOLD  
ANDERSON DAVE MT516 60 29 SILVER  
             
Male Veteran 65-70            
Veteran 71 +            
Doubles event winners          
             
Female grade 5            
             
Female grade 6-8            
HOODJER KIENLE FT521 13 36 GOLD  
RYDL JADEN FT521 12 34 SILVER  
             
Female grade 9-12            
MOORE JALISSA FT522 16 20 GOLD  
             
Female 18-21            
             
Male grade 6-8            
BENNING LANE MT521 14 49 GOLD  
GRUMMIT WYATT MT521 14 44 SILVER  
RISSE LANDON MT521 14 40 BRONZE  
EGGERT CASON MT521 13 35    
SMITH DEVIN MT521 13 33    
WOHLFORD JACKSON MT521 13 30    
             
Male grade 9-12            
MAAKESTAD JAKE MT522 17 45 GOLD  
BROCK SEBASTIAN MT522 15 38 SILVER  
THYER ANDREW MT522 15 37 BRONZE  
MAAKESTAD JAMES MT522 17 36    
RYDL JORDAN MT522 15 35    
             
Male 18-21            
NEELY REX MT523 18 47 GOLD  
             
Male 22-54            
HILL BRIAN MT524 44 40 GOLD  
EGGERT CHRIS MT524 46 29 SILVER  
             
Male 22-54            
LIEKWEG BRAD MT526 48 16 GOLD  
             
Male  55-64            
SMITH JIM VT523 66 12 GOLD